خانۀ خود را بزرگتر کنید

 
تاریخ انتشار: ۱۳۹۸/۹/۱۶

برای بزرگتر نشان دادن خانۀ خود از این راهکارها استفاده کنید با توجه به کوچک بودن خانه‌ها در شهرهای بزرگ، یادگیری روش‌هایی برای بزرگتر نشان دادن خانه ضروری به نظر می‌رسد.


مرتب و تمیز کردن خانه


یکی از مهمترین نکات در مورد خانه‌های کوچک، مرتب و تمیز نگه داشتن کف، دیوارها و پنجره‌ها  است. وسایل خانه را بررسی کنید و هر چیز که لازم ندارید بفروشید یا ببخشید.
 

 رنگ‌آمیزی خانه

سفید و دیگر رنگ‌های خنثی  و طرح هاي ساده بهترین گزینه‌ها برای رنگ‌آمیزی دیوارها و سقف خانه ‌های کوچک هستند.
 

کف‌پوش مناسب


از یک کف‌پوش واحد با رنگ روشن برای تمامی قسمت‌های خانه استفاده کنید. این کار مرز بین اتاق‌ها را از بین می‌برد و باعث می‌شود فضا بزرگتر به نظر برسد. استفاده از یک فرش روشن برای خانه، فضا را بزرگتر نشان می‌دهد.
 

مبلمان مناسب


مبلمان عریض با رنگ تيره و گرم برای خانه‌های کوچک مناسب نیستند. بهترین نوع مبل برای خانه‌ها و آپارتمان‌های کوچک انواع ال (L)با رنگ خنثي و هماهنگ با رنگ ديوار مناسب است. اندازه و تعداد مبل و صندلی‌های خانه باید به نحوی باشد که امکان رفت و آمد آزادانه از شما گرفته نشود.

 پرده‌ها و پنجره‌ها


پنجره‌ها را بدون پوشش و یا از پرده‌های روشن و نازک و بلندتر از اندازۀ پنجره استفاده کنند.

 

نور پردازي


برای خانه‌های کوچک از نورپردازی مدرن و نامتمرکز استفاده کنید.
 

انتخاب فرش مناسب خانه


فرش، مخصوصاً در ایران، یکی از عناصر اصلی خانه است. فرش‌هایی که بیش از حد کوچک باشند فضا را کوچکتر نشان می‌دهند. فرش باید حداقل تا زیر پایۀ اول مبل‌ها را بپوشاند. فرش با طرح‌های شلوغ و رنگ‌های تیره فضا رو کوچک نشان می‌دهند.
براي انتخاب فرش مناسب براي هر رنگ و سليقه در تمام ساعات شبانه روز به  فروشگاه تخصصي تاپ فرش مراجعه نماييد.

 
 

انواع فرش انواع كفپوشانتخاب رنگ دكوراسيون منزلدكوراسيون خانه كوچك
whatsapp call اینستاگرام ایران داهوا